Knihy roku 2019

Na Rádiu Wave nedávno odvysílali velmi pěkný pořad shrnující zajímavé knihy, které vyšly v roce 2019 – k poslechu zde: Knihy roku Rádia Wave

Některé z nich jsem přečetla, na jiné se teprve chystám. Ne vždy jsem s jejich hodnocením souhlasila, ale líbilo se mi, že se při hodnocení sešli lidé s různými názory, rozhodně to stojí za poslech.

radio wave

Mě v letošním roce nejvíc zaujaly následující knihy – většina vyšla již v uplynulých letech, ale já jsem se k nim dostala až letos. Po kliknutí na název knihy se objeví jejich profil na stránce databazeknih, v případě knih do češtiny dosud nepřeložených to bude profil z Goodreads 🙂

Jednoho jasného, mrazivého rána v lednu na začátku 21.století

Jak jsme v Teheránu četly Lolitu

Mlýn na mumie

Společenství

Mount Kodaň

Váha inkoustu

Strach za oponou

Medvěd a slavík

Temná komora

Daisy Jones and The Six

Travelling Cat Chronicles

Ghostwritten

Letos jsem se po delší době při čtení i zasmála – hodně mě pobavil Stančíkův Mlýn na mumie, vtipné momenty se objevily i v románu Mount Kodaň a v milé retrodetektivce Strach za oponou. Přečetla jsem si i pohádku – Medvěd a slavík je prvním dílem Winternight trilogy. Znovu jsem si přečetla Ghostwritten neboli Hybatele. Velmi příjemně mne překvapila forma, jakou byl napsán román Daisy Jones and The Six, těším se na filmové zpracování. Dojala jsem se při čtení Kroniky kocoura cestovatele. Těším se, že si jednou znovu přečtu knihu o čtení Lolity v Teheránu. Společenství jsem dala kamarádce k narozeninám a posléze jsem měla radost, když můj výběr pochválila.

V prvních lednových dnech se tu objeví souhrn, který z našich přečtených knih každoročně sestavuje Goodreads. Při jeho procházení si určitě uvědomím, kolik dalších knih jsem tu nezmínila. Protože se mi líbila většina toho, co jsem četla 🙂 A tak to má být!

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s