Michael Chabon: Zázrační hoši

Předposlední loňská kniha a také jedna z nejlepších, co jsem v uplynulém roce přečetla. Můj oblíbený autor nezklamal – napsal velmi vtipný příběh o spisovateli prožívajícím krizi nejen tvůrčí, ale také partnerskou. Děj románu se odehrává během několika málo dní, v nichž se hlavní hrdina octne na horské dráze a jeho dosavadní život je najednou v troskách.

Profesor tvůrčího psaní Grady Tripp se již několik let snaží nějakým způsobem ukončit přibližně dvoutisícistránkový román Zázrační hoši. Dlouhodobě podvádí svou čtvrtou manželku, která ho poté, co se o nevěře dozví, opustí. Další překvapení má pro něj přichystané milenka. Neustále zfetovaný Grady to vše víceméně nezúčastněně sleduje, dokud na univerzitním večírku pořádaném v domě své milenky nepotká studenta Jamese Leera. Problematický mladík zastřelí milenčina psa, ukradne vzácnou relikvii a vydá se s Gradym a mrtvolou psa schovanou v kufru auta na návštěvu k manželčiným rodičům. Připojí se k nim během oslavy židovského svátku, James se zde zpije do němoty a do kufru automobilu přibude další bizarní mrtvola.

Smát jsem se začala již na začátku, když do děje vstoupil Gradyho literární talent v doprovodu slečny Sloviakové. Litovala jsem, že tato postava nedostala větší prostor, byla skvělá a jsem zvědavá, jak se nejen ji podařilo zobrazit ve filmu, který byl v roce 2000 na motivy románu natočen. S Michaelem Douglasem v hlavní roli. To prostě musím vidět 🙂

 

A zde je velmi pěkný článek o knize z webové stránky Hospodářských novin

Michael Chabon bojuje za dobrou pověst zábavy, v češtině vyšel jeho román zfilmovaný s Douglasem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s