Jean Michel Guenassia: Nezmar

Již dlouho jsem nečetla nic tak špatného! Guenassiův styl i témata jeho knih se mi doposud líbily. Po tomto negativním zážitku se budu dlouho rozmýšlet, jestli si od něj ještě něco přečtu. Občas jsem nemohla uvěřit tomu, že autor Klubu nenapravitelných optimistů mohl napsat takovou slátaninu! Bylo to velmi plytké, plné klišé a neskutečně naivní. Všechny postavy byly velmi ploché. V první části románu, kdy byl Tom ještě dítě, se lidé v jeho okolí chovali normálně a uveritelně, ale poté, co nás děj knihy přenesl do dospělosti, už to byla jedna karikatura vedle druhé!!

Mé stručné hodnocení by mělo být spíše chápáno jako varování 😀

Tom Larch se narodil v Indii – matka Indka se kvůli britskému manželovi musela vzdát své rodiny a posléze i rodné vlasti, když se celá rodina přestěhovala do Londýna. Tom se vášnivé zamiloval do dcery rodinných přátel a nedokázal se smířit s tím, že ho dívka odmítala. Jakoby netušil, jak to v indických rodinách chodí – že je tradice předem smluvených sňatků dodržována i mimo území Indie. Asi o tom nikdy neslyšel!!! Zlomené srdce, odhalení otcovy nevěry a matčina smrt ho vehnaly do náruče armády. Díky jeho zázračné odolnosti a dalo by se říci nesmrtelnosti se o něm doslechla novinářka Helen a rozhodla se s ním natočit dokument o životě ve službách britské armády. Zamilovala se do sebe, splodili spolu dceru, nicméně jejich vztah se rozpadl. Tom se díky dokumentu seznámil s miliardářem, který si ho svým způsobem najal, aby jel do Indie hledat zmizelé ho syna. Tom se kdysi za přísahal, že se do své rodné země už nikdy nevrátí, nicméně zručný manipulátor ho k tomu nakonec přiměl a on se tedy do Indie za zmizelým Alexem vypravil.

Indická část knihy byla hodně špatná. Nejhorší část – popis života s novinářkou – však nepřekonala. .Všechny stereotypy, které si s Indií spojujeme, tam byly. No, na transsexuála zapomněl nebo už se mu to do příběhu nevešlo, netuším 😀 každopádně to bylo trápení – bloudění po Dillí a hledání ztraceného domova, pátrání po Alexovi, prolhaní vychytrAlí Indové schopní pro peníze udělat cokoliv, vězení, setkání s otcem, bezhlavý úprk za hlasem svého srdce….. hrůza prostě!!! 😂😂

Reklamy

2 thoughts on “Jean Michel Guenassia: Nezmar

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s