Slabší filmový únor

Co jsem začala pracovat ve Vídni, tak bohužel nechodím do biografu tak často, jak jsem byla zvyklá. Mé oblíbené Burg Kino promítá filmy v angličtině s německými titulky, ale bohužel jen několik málo filmů pořád dokola. A se zpožděním! Česká distribuce je k mému velkému překvapení rychlejší. Nicméně díky tomuto zpoždění jsem viděla svůj první „vídeňský film“ Příchozí. Ten mi v ČR utekl a moc mě to tehdy mrzelo.

Příchozí – jedno z nejlepších sci-fi, co jsem kdy viděla. Tento druh sci-fi mám velmi ráda – příběh se víceméně odehrává v současnosti a lidstvo nebo hrstka vyvolených se setká s mimozemskou civilizací. V tomto případě to byli tvorově, kteří na zem přiletěli v Ulitách a úkolem několika vyvolených bylo rozluštit jejich fascinující jazyk. Vadilo mi, že se tam objevilo to klasické rozložení sil – kladní Američané a jejich spojenci, záporní Rusové a Číňané spolu s těmi, kteří se potřebují přiklonit na tu stranu, která se rychleji rozhodne použít sílu. Ale jinak jsem byla hodně nadšená. Tvorové vypadali neskutečně, jejich způsob dorozumívání mě uchvátil a Amy Adams byla skvělá.

 

Jackie – téměr dokumentární popis několika dní po atentátu na JFK z pohledu jeho manželky. Natalie Portman byla tak dokonalá, až mi byla protivná 😀 Nelíbila se mi její umanutost, s jakou chtěla ze svého zesnulého manžela udělat národního hrdinu hodného srovnání s Abrahamem Lincolnem. Hodně mi vadila horrorová hudba, vůbec mi tam neseděla. Byla jsem proto velmi překvapená, když jsem se dočetla, že byla nominována na Oscara!!!

 

Posledním filmem byl Manchester by the Sea. Zatrpklý hlavní hrdina Lee Chandler se dozví o smrti svého milovaného bratra a nedlouho poté mu právník sdělí, že bratr ho ustanovil poručníkem svého syna. Lee s mladíkem si k sobě postupně hledají cestu, akční chlapec se snaží vylákat nerudného strýce z jeho ulity, do níž se uzavřel po strašlivém neštěstí. Líbilo se mi střídání scén ze současnosti s příběhem z minulosti, který nás postupně seznamoval s Leeovým neštěstím. Odhalení rodinné tragédie bylo pro nepřipraveného diváka jako rána do hlavy! Smutný film, v němž se díky mladíkovi objevilo pár velmi vtipných momentů. Přiznávám, že jsem z něj nebyla moc nadšená – šla jsem na něj kvůli pochvalným kritikám a několika oscarovým nominacím. Cassey Affleck byl v roli Lee Chandlera velmi přesvědčivý. Nepříjemný uzavřený agresivní muž se mi zprotivil hned po prvních deseti minutách filmu a můj dojem z něj se během celého filmu víceméně nezměnil a emotivní příběh mě i díky tomu nezasáhl tak, jak jsem čekala. Nicméně musím pochválit kameru, záběry na přístav a na moře potěšily.

V březnu mě toho čeká víc – nový Trainspotting, Lion, dokument o Richardu Mullerovi a možná zajdu na Moonlight. Těším se 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s