Neil Gaiman: Vražedná tajemství a další příběhy

Mám ráda grafické romány, obdivuji fantazii Neila Gaimana. Obojí se spojilo v tomto úžasném výběru z jeho díla. Povídky ve sborníku ilustrovali John Bolton, P. Craig Russell a Michael Zulli.

V první – Vražedná tajemství – potká mladík starého muže, který mu vypráví o tom, jak na počátku věků pátral po vrahovi anděla. Tato povídka byla nejlépe ilustrovaná – standardní komiksové kresby, ale v tomto směru jsem prostě konzervativní :). Stvoření noci – o kočce, která chránila rodinu před démonem. Dcera sov – pohádkový příběh o tvorech, kteří potrestali chlípné muže. Harlekýnův Valentýn – zajímavé ilustrace, které vypadaly jako omalované fotografie vyprávějí příběh  Harlekýna zamilovaného do tajemné nešťastné dívky. Fakta v případu zmizení slečny Finchové – spisovatel vzpomíná na bizarní cirkusové představení, při kterém zmizela neznámá žena.

Gaiman a ilustrátoři čtenáře udržují v napětí do posledního obrázku a ač názvy povídek naznačují, o co v příběhu půjde, jste překvapeni nečekaným rozuzlením. Ráda bych se s někým pobavila o tom, jak pochopil/a úvodní povídku o andělech. Nejsem si jistá pointou ani poté, co jsem ji přečetla i podruhé. Každopádně mohu doporučit všem, kteří mají Gaimana rádi a ke komiksům (grafickým románům) nemají kladný vztah – opravdu to stojí za  prohlédnutí a přečtení.

 

Reklamy

4 thoughts on “Neil Gaiman: Vražedná tajemství a další příběhy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s